Jak zařídit úzkou chodbu nebo předsíň?

Přemýšlíte jak si zařídit chodbu nebo předsíň, ale pořád váháte, kterým směrem se ubrat, protože je hodně úzká? A to vám komplikuje rozhodování.

Předsíň je místo, které vidíte jako první, když se vrátíte domů a odemknete dveře. Je to také první místo, které uvidí i vaše návštěva. Jak tedy na to, aby vám i úzká chodba dělala dobrou vizitku a skvělý první dojem?

  1. Zvolte vhodné barvy. Chodby a předsíně jsou obvykle tmavší, protože zde nebývají okna, a tak se raději vyhněte tmavým odstínům. Vhodné ale nejsou ani křiklavé barvy, které působí poněkud chaoticky. Světlé barvy dokážou prostor opticky zvětšit, neutrální a teplé odstíny budou mnohem příjemnější pro oko. Ideálně vymalujte jednu stěnu a zbytek nechte bílý nebo světle béžový. Kvalitní malíř Vám pomůže s výběrem vhodného odstínu.
  2. Do chodby či předsíně umístěte jen ten nejnutnější nábytek. Ideální jsou vestavěné skříně, když je to možné. V tomto případě platí více než v kterémkoliv jiném, že méně je více. Velké skříně by místnost zase jen zmenšovaly. Nejlépe bude působit malá komoda v bílé barvě nebo v dekoru světlého dřeva.
  3. Zkuste pomoc zrcadla. I tenké zrcadlo na zdi dokáže vykouzlit, alespoň opticky, kousek místa navíc. Prostor projasní, zdvojnásobí a navíc se vždycky hodí. Naopak se raději vyhněte velkým obrazům.
  4. Osvětlení může být dalším skvělým pomocníkem. Raději než nějaké lampy a visací lustry zvolte bodová LED světla v podhledech a zainventujte do ledek i podél podlahy. Nevhodné je naopak tlumené osvětlení, které malé místnosti dělá ještě ponuřejší a stísněnější.
  5. Vekou roli může hrát i podlaha, která by opět rozhodně neměla být tmavá. Ideální je kvalitní dlažba v neutrální barvě nebo napříč položené lamely v dekoru světlého dřeva.

Pokud se budete držet těchto pár bodů, jistě doma vykouzlíte krásnou uvítací místnost i z úzké chodby či předsíně. Představu již jistě máte a nemůžete se dočkat, až bude hotovo a budete se moci pochlubit první návštěvě.

Telefon

Tomáš Svoboda +420 734 331 041 Jan Novák +420 774 926 005

Email

poptavka@nsnabytek.cz

Adresa

Kubelíkova 1155/42 Brno - Líšeň 628 00

Facebook

Sledujte naši práci na Facebooku.