Jak zařídit malý byt?

Při zařizování malého bytu je třeba hodně přemýšlet. Potřebujete vymyslet koncept i styl celého bytu tak, aby prostor působil jednotně a uspořádaně.

Zapomeňte na výrazné, tmavé barvy

Je lepší se vyhnout výrazným barvám a rozhodně nebude tou nejlepší volbou ani masivní nábytek. Naopak dobře vám poslouží správně využité světlo. Barvy nábytku a vybavení je lepší volit ve světlých a jemných tónech. A rozhodně je třeba zbavit se všeho nepotřebného. To však neznamená, že se musíte vzdát pohodlí. Skvělou službu k nezaplacení vám v malém bytě rozhodně udělá nábytek na míru, který poskytne dostatek místa pro všechny vaše věci a zároveň nebude zbytečně překážet.

Využijte každý centimetr úložných prostor

Nepostradatelné pro malý byt jsou jistě vestavěné skříně, které maximálně šetří prostorem a zároveň jej dokážou efektivně využít od podlahy až po strop. A protože bojujete o každý centimetr, je ideální využít úložné prostory, jak nejvíce to lze. Rovné a jemné linie v malém prostoru nevyčnívají a budí tak dojem větší plochy. Dostatek úložného místa poskytnou také závěsné skříňky, které díky tomu, že je vidět pod ně, nebudou zmenšovat prostor a prostoru místnosti dodají vzdušnost. Nábytek na míru vám rozhodně pomůže i v malém bytě udržet pořádek a řád. Jedna dobře vymyšlená vestavěná skříň dokáže totiž nahradit i tři šatní skříně z obchodu.

Malý byt je takovou výzvou pro truhláře. Jen ten vám vyrobí nábytek na míru tak, aby vám přesně zapadl do všech koutů vašeho bytu. A vy tak můžete využít každý centimetr pro praktické a přesto estetické uložení vašich věcí. Postel nemusíte mít klasicky na zemi, ale můžete si ji nechat umístit třeba nad psací stůl a ušetřit tak místo. Nebo si rovnou pořídit postel sklápěcí. Pracovní kout můžete mít geniálně ukrytý ve skříni. Další místo poskytnou originální poličky a skříňky umístěné na zdech a ve výklencích, ale i třeba nad postelí. Zkušený řemeslník dokáže zkrátka využít i místa, na který byste ani nepomysleli. Navíc nábytek vyrobený na míru rozhodně déle vydrží. Chytré úložné prostory, to je to, co potřebuje každý malý byt.

Telefon

Tomáš Svoboda +420 734 331 041 Jan Novák +420 774 926 005

Email

poptavka@nsnabytek.cz

Adresa

Kubelíkova 1155/42 Brno - Líšeň 628 00

Facebook

Sledujte naši práci na Facebooku.