Jak zařídit malý byt?

Koupelnový nábytek může proměnit vaši stávající koupelnu na zcela nový a jedinečný prostor. To stejné platí o koupelnách, které na svou realizaci teprve čekají.
Koupelny jsou zpravidla rozlohou menšími prostory (v poměru k celému domu či bytu), současně jsou místem, kde trávíme každý den alespoň několik minut. Každopádně ať už v koupelně trávíme úpravou vlasů, horkou vanou či líčením minut pět nebo padesát… koupelny jsou prostorem, kde můžeme po náročném dni relaxovat, odpočívat a prostě jenom být.
Ještě před samotným výběrem jednotlivých kusů nábytku je potřeba brát ohledy na to, že koupelna je prostorem, kde se často střídají teploty, a vyskytuje se vyšší vlhkost. Z těchto důvodů je vhodné výběr vybavení přizpůsobit náročnějším podmínkám a nereflektovat pouze design, ale také např. materiál, odolnost, zpracování, využitelnost,… jednotlivých kousků nábytku a doplňků.
1) koupelnový nábytek musí být s vámi v souladu
Je to prosté – koupelnu vždy zařizujte podle svého vkusu a vnímání. V případě koupelny je důležité zvědomit si, které barvy jsou vám příjemné, zda se vám líbí oblé či ostré hrany, zda dáváte přednost minimalistickým či naopak okázalým prvkům apod. Pamatujte: v koupelně by vám mělo být příjemně a měla by být prostorem, kde dokážete relaxovat a uvolnit své tělo i mysl.
2) materiál
Nejčastějšími materiály využívanými v prostorách koupelen jsou: kámen, dřevo, laminát, dřevovláknité desky, kov, sklo, mramor a plast.
3) odolnost
V případě koupelen je potřeba výběr jednotlivých kusů nábytku i doplňků uzpůsobit jejich rozmístění v prostoru, a to nejen z pohledu designu a rozložení v rámci místnosti. Jde o to, že povrchová úprava, materiál a vlastnosti jednotlivých kousků hrají při střídání teplot, vyšší vlhkosti a každodennímu četnému využívání zásadní roli.
4) maximální využití
V prostorách koupelen zpravidla není místa nazbyt. Z tohoto důvodu je potřeba myslet i na maximální využitelnost a úložné prostory. Uspořádání a volba jednotlivých kusů koupelnového nábytku (police, skříňky, komody, zrcadlo, topení, koš na prádlo,…) by měly odpovídat potřebám celé vaší rodiny. To samé platí v případě uchovávání kosmetických přípravků, ručníků, pracích prostředků a dalších doplňků denní potřeby.
5) praktická stránka
V menším prostoru je vždy dobré myslet také na praktickou stránku věcí. Významnou roli hrají rozměry místnosti, rozvržení oken a dveří, umístění vany, toalety, přípojky na vodu, zásuvek na elektřinu atd. Důležité je taktéž otevírání dveří i dvířek u skříněk či konkrétní typ plnění pračky a sušičky. Vhodné je také zaměřit se na hmotnost a nosnost jednotlivých kusů nábytku.

Telefon

Tomáš Svoboda +420 734 331 041 Jan Novák +420 774 926 005

Email

poptavka@nsnabytek.cz

Adresa

Kubelíkova 1155/42 Brno - Líšeň 628 00

Facebook

Sledujte naši práci na Facebooku.